Mavic Phantom Drone

Imaging Above Everything

RJ Kolda


R.J.Kolda je s Králem Slova spoluzakladatelem občanského sdružení VcV Originál Wrestling a zároveň předsedou celého wrestlingového projektu. R.J.Kolda je jednou z hlavních postav ve VcV a o wrestling jako takový se zajímá většinu svého života. Kolda je wrestler, který se především proslavil svojí rivalitou s Agresorem a jeho oblíbeným profesionálním wrestlerem je Undertaker.
Veškerá aktivita ve VcV (˅)

Career Highlights
2x VcV Champion
1x VcV Hardcore Champion


Zápas roku 2014 (Praha, Žižkov, 26. 7. 2014)
Zápas roku 2015 (Mělník č.3, 22. 8. 2015)

2012
R.J.Kolda vs. Agresor. Tak tento stav se začal vytvářet už na tedy na Primyho farmě, kde oba dva wrestleři měli plno zápasů, které byly plné spousty extrémnich pravidel. Ale jejich opravdová rivalita vygradoval až na prvním vystoupení ve Sluhách, kde R.J.Kolda porazil Agresora pomocí svého zakončovacího chvatu.

Oba se proti sobě setkali i v dalších skupinových zápasech, ale setkání jeden na jednoho se událo pouze na IronBikers v Chlumci, kde bojovali v zápase typu „Boj na první krev“ a vítězem se tehdy stal Agresor.

Za největší zápas R.J.Koldy a Agresora se považuje zápas typu „Rakev“, který se konal na akci StoneRock 2012. Oba wrestleři na tento západ netrpělivě čekali a vítězem se tehny stal R.J.Kolda. Po té se Kolda stal také vítězem v zápase proti Agresorovi a Démonovi v Brandýse nad Labem, kde mu opět pomohl jeho tehdejší „bodyguard“. R.J. Kolda za první sezónu předvedl hodně nezapomenutelnách momentů, které už navždy zůstanou ve VcV.

2013
R.J.Kolda se představil na MAXXLu 2013 jako jeden z největších jmen a jak už je jeho klasikou, tak zápas odstartoval společně s Agresorem, ale jak s ním začal, tak i skončil! Kolda a Agresor spojili své síly proti Otci H, ale zaváhali a ten je oba vyřadil ze zápasu.

R.J.Kolda se také ukázal na prvním vystoupení v Praze na Žižkově, kde byl v týmu s Kraťasem a nastoupil do ringu proti dvojici KSK a Agresor. Tento týmový zápas se velmi líbil publiku na místě i na internetu. Vítězem tohoto velkého utkání se stali KSK a Agresor, když KSK skóroval svým zakončovacím chvatem a Agresor odpočítal Koldův konec.

Kolda si spravil chuť vítězstvím na StoneRocku 2013, kde vyhrál Bitvu ve čtyřech a porazil tak Agresora, SkullEvila a Démona v jednom zápase. Po zápase se také uskutečnila pomsta na KSK. Kolda přivolal do ringu Kraťase, který napadl KSK. Do této zrady se ještě připojil Otec H a všichni tři wretleři skoncovali s Králem Slov v ringu, který ležel po útoku v krvi.

Po velkém vítězství zamířil R.J.Kolda do týmu s Otcem H a jejich týmový boj se uskutečnil na Dřevěnce 2013, kde nastoupili do akce proti dvojici Agresor a SkullEvil. Během zápasu se Kolda a Agresor pustili do obrovské bitky a dostali se mimo centrum pozornosti. Zápas skončil pro Koldu vítězně, protože jeho parťák v týmu Otec H mzitím zvítězil.

Důležitým momentem v kariéře Koldy bylo druhé vystoupení v Praze na Žižkově. Na programu byl zápas s extrémními pravidly a zároveň šlo o VcV titul, kde proti sobě stáli R.J.Kolda vs. Agresor vs. SkullEvil. R.J. Kolda v zápase zvítězil s pomocí debutujícího Kellermana, který napadl SkullEvila. Kolda využil situace a skoncoval se SkullEvilem svým zakončovacím chvatem Náhrobní kámen a stal se tak novým a prvním českým wrestlingovým šampionem. Tento okamžik se navždy zapsal do historie VcV.

R.J. Kolda si moc klidu s titulem neužil a nastal čas prvního obhajování. To se uskutečnilo u něj doma, ve Všetatech, kde nastoupil proti Démonovi. Tento zápas byl po wrestlingové stránce špičkový a oba dva wrestlery dostal na pokraj jejich sil. Vítězně z něj odešel R.J.Kolda, který tak obhájil titul šampiona VcV. Po zápase vpadl do ringu Agresor, který napadl Koldu i Démona. Podle výrazu Agresora bylo jasné, že dalším vyzyvatelem o VcV Championship bude právě Agresor. R.J.Kolda neměl na výběr a tuto výzvu přijal. Jejich zápas se uskutečnil v Lipanech s pravidly „Do posledního dechu“. Tento zápas byl velmi napínavý, brutální a do poslední chvíle nikdo nevěděl, kdo odejde jako vítěz. Vítězně z tohoto, možná nejlepšího boje všech dob, odešel R.J. Kolda. Skoncoval s Agresorem pomocí svého zakončovacího chvatu přímo do OSB desek v ringu. Agresor už neměl sílu se postavit na nohy a tak zápas prohrál. Po zápase si oba dva wrestleři podali ruce jako symbolem vzájemného respektu.

Wrestleři R.J.Koldu opravdu nešetřili a další boj o VcV titul proběhl na IRON BIKERS 2013, kde tentokrát Kolda nastoupil proti Agresorovi a Démonovi. Všichni tři wrestleři zápasili na vlastní pěst a tak předvedli ctihodný boj, tak jako v dřivějších historických setkání. Kolda opět obhájil titul a tím, tak uzavřel Agresorovi cestu k tomu stát se VcV šampionem.

Další vystoupení proběhlo v Kostelci nad Labem, kde byl domácím Kraťas a ten hned využil své smlouvy na titul a zařídil si tak boj před domácím publikem. Do zápasu nastoupil i Démon a tak o šampionský opasek bojovali hned tři wrestleři. R.J.Koldovi se povedlo titul obhájit. Po zápase vyjádřil respekt Kraťasovi a nabídl mu zápas o titul „jeden na jednoho“ ihned na další show. Kraťas přijal! Ihned po té se v ringu objevil Otec H, který poukazoval na to, že by možná také chtěl boj o VcV Championship.

R.J. Kolda vs. Kraťas – VcV Champinship. 20. Vystoupení VcV, které proběhlo v Guru v Brandýse nad Labem. Kraťas mohl zápas vyhrát, ale vzal si na pomoc židli a použil jí během zápasu a tím byl diskvalifikován. Kolda zůstal stále šampionem VcV. Chviličku po samotném boji se z reproduktorů rozezněla temná znělka a zkreslený hlas Otce H, který provokoval Koldu a naznačil, že bude další VcV šampion.

Na předposledním vystoupením sezóny 2013 v Líbeznicích na VaranFestu se uskutečnil Eliminační týmový souboj tři na tři. Proti sobě nastoupili týmy Agresor, Démon a Bláhys vs. R.J. Kolda, SkullEvil a Mistr Sugoky. Jako vítěz odešel z tohoto povedeného utkání Agresor, který odpočítal Koldu po zvukovém promu Otce H, které narušilo průběh zápasu.

Otec H se konečně dočkal svého zápasu na MEGA SHOW ve Všetatech o titul díky svým neustálým provokacím. Pravidla tohoto zápasu se jmenovali „POSLEDNÍ SLOVO“, kde jediným způsobem zvítězit bylo donutit protivníka říci „Já končím!“. V zápase byl rozhodčí KSK, který garantoval, že do boje nikdo nezasáhne a bude mít férový průběh. Zápas byl opravdu vyčerpávající a borci si navzájem vyměnili spoustu tvrdých úderů a rozdali spoustu destruktivních chvatů. Osudový okamžik celého zápasu přišel, když se R.J.Kolda chystal definitivně ukončit Otce H, ale KSK nasměroval Kop Krále Slov do tváře Koldy a doslova ho Knock Outoval! V tu chvíli celé publikum zamrzlo a nevěřícně začlo koukat, co to KSK udělal. KSK a Otec H se začli smát a otočili se na Koldu. Postupně společně zničili Koldu a přinutili ho vzdát se. Tímto momentem se stal vítězem zápasu Otec H a stal se zároveň novým VcV šampionem. KSK měl po zápase proslov, kde oznámil, že spojil své síly s Otcem H a pozval do ringu svojí nově jmenovanou ochranku SkullEvila a Kellermana a tím vznikla frakce „Království hříchů“. R.J.Kolda v zápase utrpěl otřes mozku.

2014
R.J. Kolda vkročil do nové sezony s obrovskou pomstou vůči KSK, který mu doslova zničil jeho šampionskou dráhu a téměř mu ukradl jeho dosavadní úspěšnou kariéru.

Na prvním vystoupení, které bylo na Konopáči R.J. Kolda a Primy měli zápas proti Království hříchů. Kolda byl ze zápasu vyřazen, když ho nesportovně napadl KSK.

Dalším zápasem se stal Hardcorový souboj týmů, kde proti sobě nastoupili R.J. Kolda & Primy vs. SkullEvil & KSK. Tento zápas byl velmi drsný a vítězně z něho odešla dvojce z Království hříchů.

R.J. Kolda vyzval nováčka Ezényho na zápas u něj doma ve Všetatech, ve kterém také jednoznačně zvítězil.
R.J. Kolda vs. SkullEvil o Hardcore championship v Praze na Zahrádkách, byl velmi kvalitní zápas, který měl Kolda vyhrát a stát se novým šampionem, ale! Zatracený KSK mu tento sen překazil a pomohl SkullEvilovi obhájit jeho titul.

Ve druhé půlce sezony se konečně Kolda potkal s KSK a měli spolu první společný boj na Dětském dnu, kde Kolda totálně zesměšnil Krále Slova. Jejich odvetný zápas proběhl v Praze a nesl název Boj do posledního dechu, kde s pomocí Otce H dokázal KSK porazit Koldu. Ale netrvalo dlouho a hned po zápase se Kolda pomstil KSK a změnil Králi jeho slavný účes.

Na show ve Velkém Borku proběhl týmový souboj o oba šampionské opasky mezi týmy Kolda & Primy vs. Otec H & SkullEvil. Tento zápas opět ovlivnil KSK ve prospěch svých svěřenců.

R.J. Kolda se zúčastnil klání o možnost jít o VcV championship na RacK Raydu, kde se v ringu setkal se svými rivaly Primym a Démonem. Toto utkání vyhrál Primy a po zápase všechny tři účastníky doslova zničilo Království hříchů.

R.J. Kolda se snažil získat možnost do zápasu o Hardcore championship na MegaShow, ale neúnavný KSK mu tuto možnost opět zničil.

Vyvrcholením sezony a zároveň celé zápletky s KSK byl byl obrovský zápas, nazvaný Tři pekelné hříchy, kde Kolda jednou provždy porazil KSK na MegaShow II a sesadil ho z jeho moci ve VcV.

2015
R.J. Kolda do sezóny vstoupil vítězným zápasem o VcV Championship. Měl ale trpký konec, protože ho zradil Primy. Někdo, koho Kolda považoval za přítele.

Na Konopáči Kolda kvůli zásahu zakuklenců prohrál odvetný zápas s Primym.

Na Dřevěnce sice měl být zápas Kolda vs. Primy 3, ale opět díky zakuklencům na něj nedošlo. Tentokrát jim ale Kolda dal co proto, až utíkali skákaje přes přilehlé stoly ve snaze utéct odmaskování.

Žižkov číslo 5 pro Koldu znamenal Boj do posledního dechu o titul. Tentokrát zakuklenci byli tři. Potom, co opět zkazili Koldovi jeho šanci, se odmaskovali. Sebastien, Dr. Popov a Šakal měli velký problém.

Kolda sestavil čtyřčlenný tým proti těmto třem a Primymu a na show v Mlazicích je dokázali porazit. Koldův hněv ale nebyl zdaleka upokojen.

Ze show v Přívorech ho tato trojice vyřadila po tom, co mu Sebastien způsobil otřes mozku.

Na šestém Žižkově se jim podařilo (R.J. Kolda + Bláhys) porazit Sebastiena a Dr. Popova v zápase ‚Schody do nebe‘ i přes to, že Kolda utrpěl poměrně bolestivé zranění. Naštěstí se nic dalšího nestalo, ačkoliv k tomu chyběl v jistém momentě malý kousek.

Mělník č. 3 pro R.J. Koldu znamenalo to, že v zápase Eliminační souboj týmů 4-na-4 eliminoval Dr. Popova, který mu ale laskavost pomohl oplatit zásahem, který umožnil Sebastienovi Koldu odpočítat a vyřadit.

Na největší události roku, MegaShow III se konal zápas ‚Ocelová pěst‘, kde tým R.J. Koldy a Bláhyse nakonec podlehl týmu Dr. Popov a Šakal. Kolda pak Bláhyse surově napadl a poslal ho tím na pěknou chvíli do nemocnice.

2016
R.J. Kolda na první show roku 2016 čelil odvetnému zápasu proti Bláhysovi. V zápase na něj Kolda seslal přímo bouři, leč nakonec zvítězil Bláhys. Kolda ho po zápase napadl, ale Bláhysovi se podařilo přežít.

V druhém zápase těchto rivalů, na Mělníku U Jelínků, v zápase bez diskvalifikace, nakonec R.J. Kolda oplatil porážku Bláhysovi. Uštědřil mu také nepěkná zranění.

R.j. Kolda na internetu zveřejnil šokující oznámení, a to sice, že na Obscene Extreme festivale, což bylo shodou okolností největší a zárověň 50. vystoupení, bude zápasit svůj poslední zápas. On proti Bláhysovi, Casket Match. R.j. Kolda podlehl a byl zavřen v rakvi. Sledovali jsme odchod další legendy.

To by nebyl R.j. Kolda, aby opět nezplodil nějakou tu kulišárnu. V nadcházející epizodě Koluje nám Online měl proslov, proč odchází. Důvod byl, že žádný nebyl. Kolda pokračoval ve své zběsilé cestě k zápasu o VcV Championship, jenže cesty mu zkřížil Démon. Na Zahrádkách Žižkov 7 se tedy spolu utkali. Klání dopadlo vítězně pro Démona.

To ale nebylo všechno, co jsme na Žižkově z Koldy viděli. Krátce poté, co Bláhys porazil Šakala a stal se Hardcore Championem ho Kolda napadl a také o titul připravil.

Šakal si vyprosil zápas proti R.j. Koldovi o VcV Hardcore Championship a dostal ho. V Zábrodí byl Kolda kousíček od výhry, jenže přišel Bláhys a Koldu vyrušil tak, že ho Šakal udeřil kytarou a odpočítal.

R.j. Kolda na 8. Zahrádkách Žižkov bojoval s Ezénym. Boj sice prohrál, ale smál se naposledy. Nasadil Tombstone, který Ezényho zranil a vyřadil ho z akce. V tu samou noc také spolu s Primym zkazili Bláhysovi jeho vysněný zápas o VcV Championship. Také se zúčastnili závěrečné Battle Royal o to, kdo se utká s Weltmeisterem na MegaShow IV. Ani jeden z nich ovšem poslední v ringu nestál.

MegaShow IV znamenala zápas Primy & R.j. Kolda vs Bláhys & ??? – Tag Team Tables Match. Dvojice krutě šikanovala Bláhyse. Na MegaShow se objevil Ezény jakožto Bláhysův parťák, no a nakonec Primyho s Koldou porazili. Kolda si pak vylil vztek na svém parťákovi, kterému uštědřil výprask.

R.j. Kolda v této sezóně dokázal zkřížit cestu snad všem okolo sebe. Co tento vypočítavý zlotřilec plánuje dál?

2017
R.j. Koldu čekal zápas se staro-novým rivalem, ‚Válkou‘ Primym. Na show St. Valentine’s Blood měli Falls Count Anywhere Match. Oba málem srovnali Novou Chmelnici se zemí, avšak nakonec vítězně odešel právě Kolda. A viděli jsme také jeho sestru, kolem níž je víc tajností, než kdysi kolem Pana Theona.

Koldova touha po zápase o VcV Championship nezná mezí. Byl kvůli tomu i ochotný utvořit jakousi alianci s bývalým VcV šampionem, Herr Sebastienem, aby si „podali Démona a zničili ho“. Démon ale nezůstal proti těmhle dvěma sám, na pomoc mu přispěchal Primy. Na březnové akci VcV The New Beginning se tak tito čtyři utkali v Tag Teamovém zápase. Po více než urputilé snaze nakonec tým R.j. Kolda & Sebastien zvítězili.Nešlo ale jen o výhru v zápase. Vítězstvím na VcV The New Beginning si zajistili cestu za Triple Threat zápasem o VcV Championship ve složení R.j. Kolda vs. Sebastien vs. Démon (c) už 22. dubna, kdy VcV poprvé v historii uspořádá show na Moravě. Zradí R.j. Kolda svého ‚kolegu‘, aby získal to nejcennější zlato ve VcV, nebo díky egům těchto dvou wrestlerů dokáže Démon obhájit? 

Druhá možnost se ukázala jako ta správná. Ačkoliv Kolda se Sebastienem většinu zápasu spolupracoval, nakonec jim to nedalo a navzájem se snažili jeden druhého doběhnout. Nakonec jim kvůli tomu výhra unikla a z akce VcV Witch Hunt odcházel vítězně Démon. Navíc, po zápase, kdy Kolda provokoval gen. manažera Ali 21 ke konfrontaci v ringu, se vrátil Koldův nemesis, Válka Primy. Nasadil Koldovi Valkýru a rozpoutal s ním tak poslední vzájemnou válku. Proč poslední, ptáte se?

S tím má co dočinění právě GM Ali 21, který oznámil pro akci VcV Time of Hate úplně poslední zápas těchto dvou proti sobě. I Quit Match. Kdo z těchto dvou veteránů vysloví slova „Já končím“? Oba spolu ve VcV začínali. Někdy jako spojenci, ale většinou jako nepřátelé. Koneckonců i zněkla VcV má ve svém textu „Primy s Rudou válčí o sto šest“, a to přesně vystihuje vztah těchto dvou ve VcV. Stále v sobě. Ale už nikdy více, poslední klání. Jejich snad nejtvrdší boj. Vítěz? Bohužel pro Koldu, Válka Primy. A tak R.j. Kolda definitivně uzavřel jednu kolosální kapitolu své kariéry.

Po této velké události R.j. Kolda začal prosazovat podivnou strategii. V první epizodě KnO po Time of Hate přišel za Alim a omluvil se. Poté zahránil Arona před útokem Sebastiena. Co se to s Koldou děje?!
Kolda to na nás jen nahrál. V druhém díle Koluje po ToH nakonec útok na Arona se Sebastienem dotáhli do devastujícího konce. Srazili dvě kovové židle o Aronovu hlavu, a vyřadili ho tak na chvíli z akce. Pak dokonce spolu se Sebastienem zosnovali podlý plán. Nechali Aliho vůz odtáhnout a převzali vládu nad VcV. Celé dva týdny šikanovali roster VcV, vyhodili reportérku Adélu, dali Démonovi podmínku, že pokud proti Šakalovi prohraje, končí ve VcV, uspořádali si na Aliho účet nákladnou oslavu, a dokonce složili urážlivou znělku „na počest“ Aliho. Tomu všemu po dvou týdnech ale Ali 21 v doprovodu chlapů z ochranku učinil přítrž. A jako „odměnu“ si Kolda a Sebastien vysloužili zápas na pátém výročí VcV proti dvojici Panter a Aron. Ale pro ně to nebyla žádná velká výzva, dokázali bez obtíží zvítězit. Po zápase měli oba proslov, který jim narušili Dr. Popov a Kellerman, kteří je vyházeli z ringu. Tihle dva se jim ale jednou pomstí.

Hned po pátém výročí VcV oznámil generální manažer Ali 21 celému akceschopnému rosteru, že 4. 8. se uskuteční akce VcV Over the Top, kde se odehraje historicky první VcV Rumble, a vítěz tu samou noc vyzve Démona o VcV Championship. Dokáže zvítězit právě R.j. Kolda?

VcV Original Wrestling.

Založeno v roce 2012.
Jako první v České Republice
se zabýváme tréninkem wrestlingu
a pravidelně pořádáme wrestlingová vystoupení.

Statistiky VcV

11 let

93 vystoupení

311 zápasů

©️ VcV Original Wrestling 2012-2023 | Všechna práva vyhrazena. Správa